Fotografia ślubna jest obecnie najbardziej skomercjalizowaną formą zdjęć. Każda Panna Młoda oraz Pan Młody chcą – z tego wyjątkowego dnia – mieć równie wyjątkową pamiątkę w postaci albumu, fotoksiążki, czy choćby zdjęć na pendrivie. Oczywiście wyjątkowych zdjęć, które często dokumentują cały ten dzień od przygotowań (fryzjer, kosmetyczka, ubieranie się, witanie rodziny) przez sam ślub kościelny lub cywilny po zabawę weselną (życzenia gości, podawanie posiłków, zabawy, oczepiny, tańce). A wszystko bardzo często okraszane jest dodatkowo zdjęciami z tzw. pleneru. Fotografię ślubną można podzielić na dwie dziedziny tą reporterską oraz tą plenerową. Samo słowo plener może nie zawsze jest odpowiednie bo często również wykonywane są zdjęcia w przeróżnych pomieszczeniach. Ta plenerowa fotografia, zazwyczaj wykonywana jest w innym dniu, ze względu na wyjątkowość tego rodzaju zdjęć, które muszą być z jednej strony piękne i pokazywać piękno młodej pary, ale także mają ukazać miłość dwojga ludzi.


Zdjęcia ślubne to niezastąpiona i najważniejsza pamiątka dla zakochanych. Fotograf ślubny to osoba, która towarzyszy parze młodej od przygotowań i podczas całej ceremonii, także podczas przyjęcia weselnego. Ta strona powstał by ułatwić Wam wybór fotografa – bo przecież ten dzień ma być idealny.

Fotografia ślubna: obsługa uroczystości ślubnych, przyjęć weselnych i przygotowań do ślubu. Zdjęcia prezentowane jako prezentacja multimedialna, fotoalbum (fotoksiążka) lub album tradycyjny.