Fotografia reklamowa, to najbardziej fascynująca dziedzina fotografii. Swoim zakresem obejmuje właściwie każdy element życia codziennego oraz wszelkie zdjęcia, czasem nawet te najbardziej absurdalne, np. jak zdjęcie kawałka innego zdjęcia. Najczęściej do fotografii reklamowej wykorzystuje się już te istniejące obrazy, ale czasem trzeba je wykonać dokładnie na podstawie wizji zamawiającego.

Fotografia reklamowa to bardzo szeroka dziedzina fotografii. W zasadzie nie ma zdjęcia, którego nie można by wykorzystać w reklamie. Czasem jednak trzeba indywidualnego podejścia do tematu. Banalnie proste przedmioty można pokazać w ciekawy przyciągający wzrok sposób. Do tej dziedziny zdjęć można zaliczyć takie działy jak: zdjęcia produktów, wnętrz i obiektów, moda (fashion), fotografia korporacyjna, portret sytuacyjny.

Fotografia reklamowa: zdjęcia wykorzystywane w banerach, ulotkach, plakatach, folderach reklamowych oraz na stronach internetowych.

Fotografia wnętrz pomieszczeń i obiektów: zdjęcia lokali usługowych (hotel, restauracja, pub, kawiarnia, siłownia, SPA, zakład fryzjerski i kosmetyczny,…).